Literatura

Katarzyna Czajka w swojej twórczości literackiej mocno angażuje się społecznie. Konsekwencją jej pracy jest stale rosnąca chęć pomagania innym. Działalność charytatywna pisarki zaowocowała powołaniem do życia Fundacji Godnie Żyć. Zauważyła wielkie zagrożenie, które przejawia się wykluczeniem zawodowym i społecznym wśród kobiet po pięćdziesiątce. Organizowany przez nią konkurs Miss po 50-ce ma skutecznie aktywizować społecznie i zawodowo te grupy kobiet. Napisana przez nią książka „Zostać miss... miss po 50-ce” opisuje historie spotkanych kobiet, które przeszły drogę ku lepszemu życiu. W swoim kolejnym dziele „Książka o miłości – kolor czerwony” przedstawia historię dwóch kobiet, kumulując w tych postaciach historie, które usłyszała od napotkanych ludzi. Katarzyna Czajka niezwykle ceni sobie dobrze napisane scenariusze. Sama je tworzy i chętnie współpracuje z producentami filmowymi. Pracuje dla DORUM ART Fabryka Kształtów i Barw, gdzie regularnie wystawia swoje prace.

„Najlepsze z życia” to czasopismo o charakterze społeczno-kulturalnym,  skierowane do aktywnych, dynamicznych  i wymagających osób, kochających piękno, mających swoje pasje, zainteresowania. Pismo to jest swego rodzaju przewodnikiem po różnych aspektach życia, szczególnie w dziedzinie kultury i sztuki, ale przede wszystkim ma służyć promocji zwykłych osób, ich inicjatyw i pomysłów oraz przedsiębiorczości. Pismo etyczne, nikogo nie ośmieszające, bez tanich sensacji. Jego założeniem jest ukazywanie życia w aspekcie społecznym i kulturalnym w pozytywnym świetle, skłaniając czytelnika do refleksji

Czasopismo  jest ściśle powiązane z działaniami FUNDACJI GODNIE ŻYĆ, która podejmuje działania zmierzające do aktywizacji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem, promuje osoby, które rozpoczęły swoją nową drogę w nieznanej dotąd dziedzinie i przedsiębiorczość.  

Katarzyna Czajka  |  Pomysłodawczyni i Redaktor Naczelna  |  „Najlepsze z życia”

Książka na prezent

Zostać miss… miss po 50ce

"Książka Zostać miss… miss po 50ce" zawiera kulisy Konkursu  Miss po 50ce 2014 do półfinałów, historie kobiet związanych z konkursem i moje przepisy.

Książka jest do kupienia poprzez zamówienie przez internet, wystarczy do nas napisać.

Katarzyna Czajka z miłości do… ludzi, pisze książki:

“Zostać miss… miss po 50ce” (2014) to książka, która opisuje kulisy powstania projektu aktywizującego zawodowo i społecznie Miss po 50ce, ale też historie kobiet związanych z tym konkursem.
“Kolor czerwony” (2015)
“O mały włos” (2016)
“Na pierwszym planie” (2016)

Scenariusze do pełnometrażowych filmów:
"Faceci nie są tacy źli" - dramat obyczajowy 2016
"O mały włos" - dramat obyczajowy 2016
"Na pierwszym planie" - dramat obyczajowy 2016
"W trakcie: Felicita… Piłka jest w grze…" - dramat obyczajowy 2016
"Spadek" - romantyczny 2017
"Wszystko będzie dobrze" - komedia 2017

Katarzyna Czajka pracuje dla DORUM ART Fabryka Kształtów i Barw gdzie regularnie wystawia swoje prace. Skontaktuj się z artystką: